BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaunas. Mano miestas.

Šis miestas niekada nemiega, šiame mieste vyksta stebuklai ir aš nekalbu apie kažkokius drakonus ar aukštą laimės indeksą – aš kalbu apie tai, jog šiame mieste gimsta ir subręsta svajonės.

Šiame mieste visus metus žydi medžiai, sniegą atstoja jų žiedai, byrantys į praeivių plaukus, šypsenos šildančios akis, šiam fenomenui tinkamiausias žodis biutiful, pradedant nuo senų gatvių grindinio, baigiant tarpukario madomis išsipusčiusiomis moterimis, vyrais, sodinančiais jas į baltas karietas, žirgų kanopų bildėjimą, gyvos muzikos aido skambėjimą.

Šis miestas – nuostabus.

Čia sunku pasakyti, ar praeivis yra turistas – visi užvertę galvas į savimi besididžiuojančių bažnyčių bokštus, raudonus čerpėtus stogus - nesvarbu, kad juos čia gyvenantys mato eidami ir grįždami iš darbo.

Melavau, kai sakiau, kad šis miestas nemiega. Nemiega tik žmonės, kurie naktimis, ar vos pradėjus švisti, gali išgirsti lėtą jo kvėpavimą, gali kone regėti jo sapnus apie garbingą praeitį, kai sienos dar nebuvo pamiršusios teptukų prisilietimų ir lipnaus dažų bučinio.

Šis miestas gyvas savo žmonėmis, kurie iš kartos į kartą perduoda paslaptį. Gyvas atmintimi ir pagarba, kurios liudininkės susilieja į vieną, šalta vandens srove pasirašydamos amžinos ištikimybės aktą.

Mano Kaunas. Mano gyvenimas, mano vaikystė, mano potyriai ir pamokos. Mano kavos puodeliai, nueiti žingsniai, pavasario žuvėdrų klegesys, pavėluoti autobusai ir būsimi vaikai.

Nesu tikras, tačiau neužtenka tik pradėti dieną ir baigti ją šiame mieste. Jame reikia gimti. Arba gimti iš naujo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

2 Responses to “Kaunas. Mano miestas.”


  1. 1 Martynas P.

    Grazu. Bet labai jau nustereotipintai salsva. Tirsta. Per tirsta

  2. 2 max

    taip, puikus būtų miestas Kaunas, jei ne tie kauniečiai.

Leave a Reply