BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patarimai pradedantiesiems fotografams.

Man patinka, kai žiūri tiesiai į mano kamerą, objektyvo stiklai lydosi, blykstė užtemsta, gimsta paslaptis, fantazija auga, sulaužydama lubas ir visą pasaulį – majai neklydo , o jei ir klydo, tai tokio grožio išpranašauti tiesiog neįmanoma, neįmanoma sutalptinti į nuotraukas, net jei jos ir sveria terabaitus, net jei jas pakabintum ant Babelio bokšto, to neužtektų, neužtektų akių, aikčiojimo ir nuotabos šūksnių, sudaužytų automobilių, užsižiūrėjusių vairuotojų, pavydžių žmonų, suplėšytų širdžių, atvėpusių burnų ir pakylėtų sielų.

Man patinka, kai žaidi savo plaukais, kai bėgi laukais, kai kovoji su saulės spinduliais, kai priverti keliaut nežinomais keliais, patikėt sapnais ir mėgautis lietaus lašais, šaltais, pametus galvą laipioti stogais. Argi ne šito tiek ieškota?

Nors ko gero, ne. Man patinka nežinia. Nežinomas rytojus, čia kaip ir tos ryškinamos nuotraukos – niekad nežinai, kas gausis.

Iš tikrųjų. Ne koks iš manęs ir fotografas. Nebent, kalbėtume apie regimąją atmintį – joje įstrigę tavo judesiai, visai kaip laiko sudraskyta vinilo plokštelė, vis užsikertanti tam tikroje vietoje. Bet ne. Šie judesiai manęs nevaro iš proto, kaip kad pasikartojantys dainos žodžiai. Bet ne. Varo. Tai kaip galiu fotografuot nebūdamas blaivaus proto?

Nors kas tas blaivus protas, kai juo vis rečiau pasinaudojama, juk pačios didžiausios kvailystės padaromos net nesitikint būsimo destruktyvumo, matyt nuolatinių klaidų faktorius mumyse tiesiog užprogramuotas, visai kaip Windows‘uose. Nors tai jau panašu į kito gamintojo reklamą, todėl galiu rekomenduoti nebent testosteroną.

Po fotosesijų tu dingsti. Matyt taip ir turėtų dirbti profesionalai – jokių tarnybinių romanų. Bet, blemba, aš net neturiu patento.

Man patinka, kai netikėtai susitinkam, plokštelės adatėlė nušoka ir muzika nutyla, kaip ir ramus širdies ritmas, tampantis kažkokiu pasiutusiu tango, kurio nemoku šokt, pasirodo, vienas kūno raumuo moka! Man patinka, kai išsiskiriam, kai muzika ir vėl groja be trikdžių. Kad ir vėl galėčiau lyg pamišęs spaudinėti fotoaparato mygtuką, kad sukinėčiau besilydantį objektyvą, kad nė velnio nesuprasdamas, ką ir kaip daryti, jausčiausi laimingas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 Response to “Patarimai pradedantiesiems fotografams.”


  1. 1 ilganose

    o tai ka daryt tom panelem,kurios del taves pameta galvas?

Leave a Reply